<   Sport / Piłka nożna   ~   LM: Inter zagra z Bayernem w finale!
PostWysłany: Czw 21:53, 29 Kwi 2010

Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 45

Skąd: ja jestem?

W rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała na Camp Nou Inter Mediolan 1:0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu "Nerazzurri" wygrali 3:1, to oni zagrają z Bayernem Monachium w finale, który odbędzie się 22 maja w Madrycie.

Już początek spotkania pokazał, że to Barcelona będzie prowadzić grę, a mistrzowie Włoch myśleli jedynie o obronie korzystnego wyniku z pierwszego meczu. Plany Interu pokrzyżowała jednak czerwona kartka Thiago Motty, który w ciągu 28 minut zdążył dwukrotnie zapracować na żółty kartonik i sędzia Frank de Bleeckere usunął go z boiska.

Od tego momentu cały zespół Interu skupił się na defensywie, a broniąca trofeum Barcelona nie potrafiła znaleźć drogi do bramki chronionej przez Julio Cesara.

Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry obrońca Gerard Pique wykorzystał doskonałe podanie i jednym zwodem ograł zarówno Ivana Cordobę, jak i bramkarza rywali. Błyskawicznie skierował piłkę do siatki i dał nadzieję prawie 100 tysiącom kibiców zgromadzonych na Camp Nou.

Już w doliczonym czasie gry belgijski sędzia nie uznał bramki zdobytej przez Bojana Krkica (podający do niego zawodnik zagrał piłkę ręką) i po chwili piłkarze Interu mogli rozpocząć taniec radości. "Nerazzurri" po raz ostatni sięgnęli po Puchar Europy 1965 roku, a w finale ostatni raz grali 1972 roku. Ich radość próbowała zakłócić obsługa stadionu - na połowie, na której bawili się zawodnicy włoskiej drużyny, włączono zraszacze murawy.

Jeszcze nigdy w historii Ligi Mistrzów drużyna, która zdobyła trofeum nie zwyciężyła w kolejnej edycji rozgrywek. Tym razem Barcelonie nie pomogło nawet posiadanie piłki przez ponad 75 procent czasu gry.

Finał po raz pierwszy rozegrany zostanie w sobotę - 22 maja na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie.

FC Barcelona - Inter Mediolan 1:0 (0:0)
Bramka: Gerard Pique 84.

Czerwona kartka: Thiago Motta 28, Inter.